The ad Tigercat 1045 forwarder for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/101
Description
Overall dimensions:
12 m × 2.6 m × 4 m
Engine
Power:
204 HP (150 kW)
Fuel:
diesel
Gearbox
Type:
automatic
Condition
Condition:
used
Repor och skav finns
Bara 1 lampa i bak som lyser
Småskador på baklyktornaKommentar från nuvarande ägare:Full produktion sista 3 åren
Huggmotor startas utifrån på knappKända reparationer och lagningar:Huggmotor:
Startmotor 2024
Generator 2024
Turbo bytt 2024
Vattenpump sommar 2023
Grip ny 2023
Framaxel totalrenoverad sommar 2023Service:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regiKommentar om service:Efter intervall
Antal nycklar: 1 st
Antal drivande hjul: 6
Däckdimensioner: 700/55-34 i fram 710/45-26.5 bak
Kran: Loglift 91 F
Räckvidd: 10 m
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20080116
Ursprungskod: ÖVR
drifttid: 18777 på skotaren 11750,45 på hugg
Rotator
Grip
Hydraulsystem
Backkamera
AC Osäker funktion
Dieselvärmare
Kranbelysning
Solskyddsgardiner
Sidotorkare
Påfyllnadspump hydraulolja
Brandsläckningssystem
Snökedjor
Huggstål 9 st
Kvistgaller